Do Toronta přijela pouť

Od 17. srpna do 3. září v Torontu probíhá Canadian National Exhibition. Tuhle velkolepou společenskou událost, která se letos koná už po 134., jsme si samozřejmě nemohli nechat ujít.

CNE zabírá venkovní i vnitřní plochy torontského výstaviště a je to takový mix Matějské a Země živitelky (pro neznalé – zemědělská výstava v Českých Budějovicích). S českou poutí má její kanadská obdoba společného víc, než byste čekali. Kromě kolotočů a dalších atrakcí pro děti i dospělé, je to i sortiment stánků, kde nakoupíte všechno od spodního prádla přes vonné tyčinky až po falešné kabelky Burberry či Louis Vuitton. Dokonce jsme tu narazili i na indiánskou kapelu, která je (alespoň u nás v Hrotovicích) nepostradatelnou součástí každého jarmarku. Chyběly tu snad  jen hity Helenky Vondráčkové, perníková srdce a pivo. Poslední jmenované jsme ve třicetistupňovém vedru postrádali opravdu hodně. Zatímco v Česku na podobných akcích narazíte na každém kroku na stánek s točeným pivem, tady šlo pořídit a zkonzumovat jen ve speciálně vyhrazených zahrádkách. Plechovce za $8 jsme odolali.

Nedostatek alkoholu si návštěvníci Exhibition kompenzovali nejrůznějšími druhy gamblingu. U desítek stánků za pár babek zkoušeli své štěstí v házení/chytání/trefování/rozbíjení/tipování čehokoliv a snažili se vyhrát plyšovou obludu. Střelnice ani papírové růže tu neletí.

Co mě ale na celé akci fascinovalo nejvíc, byla nabídka jídel, hlavně těch z řady „deep fried“. Zdá se, že lidská fantazie v oblasti fritování nezná mezí a tak se v  horkém oleji mimo jiné připravují „řízky“ ze sušenek Oreo, burákového másla nebo marshmallows. My sebrali odvahu a otestovali proslulou „deep fried Mars bar“. A bylo to… sladké a mastné. Jedna taková tyčinka za život mi stačila.

Deep fried Mars bar

No a řetězák, to je přece pouťová klasika. Najdete mě?:)

Stihla před odjezdem ukořistit bakalářský titul z marketingové komunikace, který však v Kanadě nikoho moc nezajímá. Jejím zaměřením je hospitality marketing/event management, takže se snaží získat pracovní zkušenosti v této oblasti – hotely jsou jasná volba.

Povězte nám k tomu něco!