Katka a Vojta hledají byt

Od začátku týdne jsme většinu času trávili hledáním bydlení. Vzhledem k našim požadavkům na lokalitu (downtown) a finančním možnostem jsme se soustředili na suterénní byty. Sice mají jen malinká okýnka, ale na rozdíl od levných paneláků v nich prý nežijí „bed bugs“. Prošli jsme spoustu ulic ve vytipovaných čtvrtích a i přes mnoho nachozených kilometrů jsme objevili jen pár cedulí s nabídkou pronájmu a většinou se jednalo jen o pokoj pro jednu osobu.

Celé hodiny jsme projížděli nabídky bytů na internetu (craigslist, viewit …), posílali desítky emailu a telefonovali. Na maily s žádostí o prohlídku či další informace nám kromě podvodníků („jsme právě v Africe a klíče od bytu máme s sebou, pošlete peníze…“) NIKDO neodpověděl. A je pro mě vážně záhada proč. Nepsali jsme ze žádné pofidérně vyhlížející adresy na seznamu ani na centrumu, obsah zprávy jsme různě obměňovali, ale prostě NIC.

Po telefonu to šlo o něco lépe. Překonala jsem počáteční rozpaky z anglického telefonování a po několika neúspěšných hovorech se konečně objevil vhodný byt.  Pán, který ho nabízel, měl silný asijský přízvuk (tzn. telefonování s ním nebyla žádná sranda) a do telefonu se představil jako Ron. Domluvit prohlídku bytu se ukázalo jako celkem nesnadný úkol a musela jsem kvůli tomu Ronovi volat celkem pětkrát. Ve středu jsme se tak konečně celí natěšení vydali prohlédnout si první byt. Na místo jsme dorazili s dostatečným předstihem, prohlédli si okolí a čekali a čekali a… Ron nedorazil. Když jsem mu dvacet minut po čase naší schůzky volala, řekl mi prostě jen:,,Guess what! The place is already rented!“

Začali jsme být dost nervózní. Na nalezení bydlení nám zbývalo už jen 10 dní a zdálo se,  že jako „newcomers“ bez „credit history“ nemáme šanci. S posledními zbytky naděje jsme ve čtvrtek vyrazili na druhou domluvenou prohlídku. Tentokrát jsme byli opravdu připraveni – v kabelce mě hřála obálka s penězi na první a poslední nájem. U domku v Little Italy jsme přešlapovali půl hodiny před začátkem prohlídky, na kterou měla podle slov majitele dorazit spousta lidí. Ukázalo se, že nelhal, ovšem když dorazili ostatní potencionální zájemci, my už měli prohlídku prostorného sklepního bytu 2kk za sebou a vyplňovali jsme formuláře. Jeremy (majitel) nás upozornil, že i když jsme první a moc se mu líbíme, tak musí dát šanci i ostatním a ozve se večer. Čekání bylo nekonečné, ale vyplatilo se! Ještě týž večer jsme podepsali smlouvu a předali Jeremymu obálku. 31. srpna se stěhujeme!:)

Stihla před odjezdem ukořistit bakalářský titul z marketingové komunikace, který však v Kanadě nikoho moc nezajímá. Jejím zaměřením je hospitality marketing/event management, takže se snaží získat pracovní zkušenosti v této oblasti – hotely jsou jasná volba.

8 příspěvků u “Katka a Vojta hledají byt”

 1. gratuluji, já se stěhuji o tři dny později ne6 vy o pár bloků dál v Budějkách :-) Už se těším na fotky.

 2. díky:) Ty ale asi budeš stěhovat víc než 2 kufry, ne? V každém připadě přeju, ať se Ti v novém bytě pěkně žije. Fotky našeho sklepního budoáru určitě dodáme;)

 3. Super web, díky za cenné info. Chystám se do Toronta na 14 dní a hledám ubytování. Nejspíš to bude nějaký hotel v downtownu, chci se jenom zeptat, opravdu jsou bedbugs vážný problém v Torontu, nebo se o tom jenom více píše a je to podobné jako v jiných velkých městech. Jde mi o to, jak moc pečlivá mám být při výběru hotelu. Díky.

 4. Ahoj Andreo, v Torontu je to stejné jako v dalšch velkých městech, nejedná se o žádnou vyjímečnou situaci:) Věřím, že normální hotel v downtown bude OK. Určitě si s tím nedělej starosti a užij si pobyt! PS: Já pracovala v Novotelu a o bed bugs jsem tam nikdy neslyšela;)

 5. Ahoj Katko, jsi úžasně rychlá, díky :-).
  Mám předbězně vybraný Grand Hotel and Suites, především kvůli kuchyňskému koutu, ale na tripadvisoru jsem našla jedno review na bed bugs (v roce 2010) a několik reviews ohledně špatné polohy (torontské ghetto?). Co si o něm a jeho poloze myslíš ty? Vzhledem k tomu, že jsem v Torontu nikdy nebyla a také proto, že pojedu s malými dětmi, bych si ráda vybrala co nejlépe (samozřejmě za rozumnou cenu).
  PS: Ten Novotel, kde jsi pracovala, bys mi doporučila? A co třeba Marriot nebo Sheraton? Díky a pěkný den z deštivé Prahy, Andrea

 6. Ještě mě napadlo, jestli nebude lepší bydlet v eměstě Missasauga (kvůli dětem a větší přírodě – doufám) a do TO dojíždět. Budeme bez auta, tak nevím, jak je to tam s dopravou mezi městy kolem Toronta. Díky.

 7. Andreo, vůbec není zač. Já osobně bych do Mississaugy nešla… do centra Toronta je to odsud cca hodinu (bus + metro), což se mi zdá daleko. Ve městě je spousta parků nebo se dá zajet na ostrovy, takže o nedostatek zeleně se nemusíte bát.
  Novotel nebude žádný velký luxus, zařízení pokojů již nějaký ten rok pamatuje, ale měly by být čisté. Jeho největší výhodou je dobrá lokalita blízko St. Lawrence Marketu a jezera. Bohužel nemám osobní zkušenost s žádným hotelem v Torontu.
  Výraz „ghetto“ mi přijde pro polohu Grand Hotel & Suits jako silný výraz. Je to přímo v centru u hlavní silnice. Takže žádná velká nádhera, pár žebráků a podivných individuí tam určitě bude… Marriott nebude špatný, ale volila bych spíš ten Marriott Bloor Yorkville Hotel než u Eaton Centra (na hlavním „náměstí“). A Sheraton je zvenu příšerný, ale vevnitř bude určitě fajn. Ale opět leží v obložení hlavních silnic naproti torontské radnici… Co třeba Westin Harbour Castle? Ten leží blízko u jezera…
  My měli prvotní ubytování zajištěné přes airbnb.com. Třeba byste něco našli tam…? I s kuchyní:)
  Asi jsem Ti moc nepomohla, co?

 8. Mám pocit, že největší problém je, že jste pár. Alespoň dle naprosto stejných zkušeností hádám já! :(

Povězte nám k tomu něco!