Víkendové radovánky

Venku je krásně a my se pustili do poznávání města. V tom letním počasí a s foťákem na krku se nemůžu zbavit dojmu, že jsme na prázdninách. První turistickou atraktivitou, kterou jsme navštívili byla CN Tower – chtěli jsme si město prohlédnout pěkně zvrchu. Věž stojí přímo nad stadionem místního baseballového teamu Blue Jays (určitě chci na zápas!) a měří 553.33 m (pro srovnání – Žižkovská věž má jen 216 m). Pohled shora stál opravdu zato! Překvapilo mě, kolik je v Torontu zeleně.

Poté přišel na řadu náš první kanadský oběd. Forsquare nás zavedl do Wayne Gretzky’s Restaurant, kde jsme pojedli jako správní Severoameričani. Výborné burgery jsme doplnili kanadskou specialitou “poutine”. Není to nic jiného než hranolky s trochou nakrájeného sýra polité omáčkou (ta naše byla žampionová). Na můj vkus moc rozmáčené, ale Vojta byl spokojený.

Bison burger & Canadian poutine

V nedělí jsme se vypravili do ZOO. Motivovaly nás k tomu hlavně naše devítidenní “City Passes”, které jsme si koupili předešlý den. Poprvé jsme tak museli použít místní mhd, dokonce rovnou metro i bus, protože za zvířatky je to z centra města pořádný kus. ZOO nás heslem „It’s our cutest year ever!“ a stránkou http://www.torontozoo.com/cutefight/ dopředu nalákala na spoustu mláďátek, která však v reálu už tak docela malá nebyla a nebo byla zalezlá někde v noře. I tak ale bylo na co koukat.

Aby to nevypadalo, že si pořád jenom užíváme, musím taky napsat, že už jsme si stihli zařídit kanadská čísla (pochopitelně s dostatečným objemem dat) a „social insurance numbers“. V bance nám zatím nabídli jen zmražený účet – bez kanadské adresy máme smůlu. Je nejvyšší čas najít si byt.

Stihla před odjezdem ukořistit bakalářský titul z marketingové komunikace, který však v Kanadě nikoho moc nezajímá. Jejím zaměřením je hospitality marketing/event management, takže se snaží získat pracovní zkušenosti v této oblasti – hotely jsou jasná volba.

2 příspěvků u “Víkendové radovánky”

  1. Ahoj Katko, super stránky! na jakém úřadě se vyřizuje Soc.ins.number? Díky

  2. Ahoj Alčo, SIN se zařizuje na Service Canada. Potřebuješ k tomu myslím akorát dva doklady s fotkou a vízum. Kartičku Ti potom pošlou poštou:)

Povězte nám k tomu něco!