Účastníci zájezdu

V neděli jsme se vypravili na náš první výlet za hranice Toronta. A vlastně to nebyl výlet, ale přímo zájezd! Odjezd autobusu směrem Niagara Falls byl naplánovaný na osm hodin ráno. Vstali jsme s dostatečným předstihem, nachystali se a po sedmé vyrazili na metro. To, že vlaky v podzemí o víkendu jezdí až od devíti, pro nás bylo zcela nové zjištění. Naštěstí hned za rohem byla zastávka autobusu a tak jsme cestu na Yonge Square zvládli v pohodě. Dokonce nám zbyl i čas na malou snídani a kafe v Tim Hortons. Tenhle podnik ala Starbucks je tu na každém rohu a místní ho zbožňují. Já k němu chovám celkem averzi (někdy o tom napíšu víc), ale v neděli takhle brzo ráno prostě nemají jinde otevřeno a hlad je hlad.

Vzhledem k tomu, že součástí našeho zájezdu byla i zastávka ve vinařství s ochutnávkou a možností nákupu vína, představovala jsem si nějakou legraci ve stylu důchodci jedou na předváděcí akci hrnců. Složení osazenstva mikrobusu však bylo celkem pestré – dvě arabské rodiny, Španěl ve středních letech s matkou, Asiatky fotící se na iPad, tlustý chrápající Američan s manželkou, nabušený černoch s holou hlavou a další obyčejní lidé. Za volantem seděl Sam, náš řidič a průvodce v jednom. Samovi bylo něco kolem šedesátky a (soudě podle jeho přízvuku) do Toronta přišel z Itálie.

Cesta k Niagara Falls trvala asi hodinu a půl a Sam celou dobu mluvil (a řídil). Vykládal nám různé zajímavosti o Ontariu a o městech, okolo kterých jsme projížděli. Trošku nás mátlo, že neustále v různé souvislosti opakoval „force“, až později jsme zjistili, že má namysli „falls“.

Na první zastávce (pokud nepočítám čůrání v dalším Tim Hortons) se zájezd rozdělil na ty, kdo se na vodopády chtěli podívat z helikoptéry a na zbytek, který se spokojil s vyhlídkou ze Skylon Tower. Vojta se šel s foťákem proletět a já si vyjela proskleným výtahem na věž.

Pak už následoval hlavní bod programu – Maid of the Mist aneb plavba lodí až k vodopádu. Každý dostal modrou pláštěnku univerzální velikosti, která pojme přibližně 3 průměrné Evropany a loď odrazila od břehu. Netrvalo to dlouho a ocitli jsme se ve vodním oparu, miniaturní kapky vody cákaly ve všech směrech, skoro nic nebylo vidět, slyšet byl jen ohromný rachot vodopádu a bylo to skvělý:)

Následovala návštěva malebného městečka Niagara-on-the-Lake, kde nám dam Sam hodinový rozchod. S Vojtou jsme se shodli na tom, že je to to nejkrásnější místo, kde jsme kdy byli, a chtěli bychom tam žít v malém domku u jezera a pěstovat víno.

Degustace nakonec vůbec nebyla špatná. Všichni vesele ochutnávali víno, jen Arabové sosali hroznový mošt.

Domů jsme dorazili někdy kolem šesté bohatší o dvě lahve vína, 170 fotek a spoustu zážitků.

Stihla před odjezdem ukořistit bakalářský titul z marketingové komunikace, který však v Kanadě nikoho moc nezajímá. Jejím zaměřením je hospitality marketing/event management, takže se snaží získat pracovní zkušenosti v této oblasti – hotely jsou jasná volba.

Jeden příspěvek u “Účastníci zájezdu”

  1. Nádherný fotky!!! ♥

Povězte nám k tomu něco!