Welcome to our basement apartment!

Máme za sebou dvě noci v novém bytě. Se stěhováním našich čtyř kufrů o dva kilometry nám pomohl taxík, Jeremy nám předal klíče a mohli jsme se začít zabydlovat. Nejdřív nás (nebo spíš mě:P) čekal velký úklid, protože předchozí nájemníci nám tu nechali spoustu prachu a špíny.

První noc byla hrozná. Spali jsme na pofidérním prostěradle přikrytí ještě pofidérnějším přehozem (Jeremy sice tvrdil, že jsou vyprané, ale já o tom tak úplně přesvědčená nejsem), bez polštářů a v absolutní tmě. Čímž se dostávám ke skutečnosti, že náš byteček 2kk je sice fajn, ale denní světlo tu zahlédneme jen zřídka. Okna tu jsou celkem dvě, jedno v ložnici a druhé v koupelně, ale jsou vážně malá. Když se  probudíte, nemáte tušení, jestli jsou 4 ráno nebo pravé poledne. Jediná výhoda je, že když rozsvítíme, tak nemusíme zatahovat žaluzie, aby nás neokukovali sousedi (v Praze jsme měli francouzská okna;).

Nákup v Ikea byl nezbytný. Potřebovali jsme peřiny, povlečení, ručníky a spoustu věcí do kuchyně. V Torontu, stejně jako v Praze, jezdí z konečné metra speciální Ikea shuttle. Rozdíl je v tom, že ten místní je jen malý mikrobus a jeho zastávka není vůbec označená. Najít ji nám trvalo asi 20 minut a bez Foursquare bychom to asi nedali. Vás by napadlo čekat u hlavní silnice pod sloupem vysokého napětí?

Teď už je náš byt konečně místem k žití. Jen musíme nějak vylepšit ty holé stěny, aby to tu bylo útulnější. Třeba taková koláž z pohlednic by se mi moc líbila;)

A ještě jedna důležitá věc na závěr – konečně máme kamarády! Byt nad námi obývají tři holky a dva kluci z Kanady a Francie a při včerejším popíjení vína na pidi zahradě za domem to vypadalo, že si budeme rozumět. Už se těším na čtvrteční BBQ!

Stihla před odjezdem ukořistit bakalářský titul z marketingové komunikace, který však v Kanadě nikoho moc nezajímá. Jejím zaměřením je hospitality marketing/event management, takže se snaží získat pracovní zkušenosti v této oblasti – hotely jsou jasná volba.

Comments are closed.