Fronty a dobroty na Toronto Underground Marketu

Toronto Underground Market (zkráceně TUM) je ideální akcí pro všechny, kdo mají zálibu v konzumaci a focení dobrého jídla (= pro mě), koná se jednou měsíčně a své výtvory tu mohou prodávat jak kuchaři-amatéři, tak profesionálové.  Nám se podařilo ukořistit lístky na neděli 30. září, kdy jsme já i TUM slavili narozeniny. Slovo ukořistit používám naprosto záměrně, protože o vstupenky je vždy velký zájem a obvykle se vyprodají během jediného dne.

Trh probíhá v areálu bývalé cihelny Evergreen Brick Works, v opuštěné fabrice, ze které pod záštitou města vzniklo multifunkční environmentální centrum, kde se konají nejrůznější kulturní akce, workshopy a trhy. Cihelna je z centra Toronta trošku z ruky, ale návštěvníkům TUMu je k dispozici shuttle v podobě žlutého školního autobusu.

Princip trhu je podobný Prague Food Festivalu – koupíte si vstupenku a pak ještě platíte za jednotlivá jídla, která jsou servírovaná v degustačních porcích za cenu od $1 do $10 . I TUM má vlastní peníze, ale pouze na alkoholické nápoje.

Docela mi vadilo, že předem nikde nebylo zveřejněno souhrnné menu všech prodejců a nemohla jsem tak naplánovat, co ochutnám. V bývalé tovární hale bylo více než 40 stánků, u kterých se brzy začaly tvořit dlouhé fronty. A když píšu dlouhé, myslím fakt DLOUHÉ (fronty na PFF mi proti nim zpětně připadají jako frontičky). Vůbec nejdelší klikatý zástup lidí se táhl od stánku nabízejícího jalapeño cornbread grilled-cheese, jídlo označované návštěvníky předchozích TUMů za nejlepší ze všech. Vojta statečně vystál tuto nekonečnou frontu, aby si na jejím konci za $6 dostal kukuřičnou buchtu s lehce roztaveným nastrouhaným sýrem. Vážně nic-moc. Kromě toho jsme ochutnali ještě čerstvé ústřice s variací omáček, dušený bůček na smažené čínské houstičce s okurkou a sambal majonézou a čerstvé housky plněné krevetami a kancem.

jalapeño cornbread grilled-cheese

braised pork belly on fried chinese bun with sambal maoy

Na Vojtovo naléhání jsme dali šanci smažené slanině v čokoládě a nebylo to tak zlé, ale ani ne tak dobré, abychom si domů koupili „bacon jam“, který u stánku výmluvně pojmenovaném „pig candy“ rovněž nabízeli.

Sladkou tečkou bylo levandulové crème brûlée a canolli plněné ricottovou náplní s amaretem – mňam!

canolli

Trošku jsme to prokaučovali s hotovostí – spoléhali jsme na místní bankomaty, které však nebraly naše kreditní karty. I tak jsme se ale najedli dosyta.

Skvělé akci bych kromě dlouhých front vytkla ještě nedostatek míst k sezení a málo stolů. Když už se vám podaří vystát dlouhou řadu, měli byste mít nárok si se svým úlovkem sednout a v klidu ho spořádat. Líbilo se mi industriální prostředí bývalé fabriky a živá hudba. Určitě to nebyl náš poslední TUM:)

Stihla před odjezdem ukořistit bakalářský titul z marketingové komunikace, který však v Kanadě nikoho moc nezajímá. Jejím zaměřením je hospitality marketing/event management, takže se snaží získat pracovní zkušenosti v této oblasti – hotely jsou jasná volba.

Povězte nám k tomu něco!