Korejská grilovačka

Už jsem se zmiňovala, že mi tu moc zachutnala korejská kuchyně. Párkrát jsme vyzkoušeli její tradiční jídlo Bibimbap – horkou kamennou misku plnou rýže, vařené zeleniny, klíčků, plátků masa s chilli omáčkou a volským okem navrch – a moc mi chutnalo. Polévka z vepřových kostí zvaná Gamjatang byla slabší. Korejci totiž po vyvaření nechávají kosti dál plavat ve vývaru, takže když přede mě v restauraci naservírovali mističku plnou prasečí páteře štědře okořeněné sladkou paprikou, celkem mě přešla chuť. Nejvíc ze všeho jsem ale chtěla ochutnat korejské barbecue. A včera na ně konečně přišla řada!

Dopředu jsme vybírali podnik podle hodnocení na Yelp.ca. Sice bydlíme kousek od Korejské čtvrti, ale rozhodli jsem se pro jednu z poboček Korean Grill House v centru. Kromě spokojených zákazníků bylo silným argumentem také all you can eat BBQ za $17 na osobu.

Každý ze stolů v restauraci měl uprostřed zapuštěný malý kulatý plynový gril. Slečna servírka nám donesla hranaté krabičky s různými druhy tenkých plátků naloženého masa, mezi kterými nechybělo kuřecí, vepřové, hovězí, jehněčí, hovězí játra a jazyk, dále losos, krevety, olihně, bílá ryba a korejský salám. A začali jsme grilovat. Na rozpálenou plotýnku jsme kladli maso pomocí speciálních kleštiček. Tenké plátky byly hotové během chvilky a krásně voněly. Vyvstal však problém: jak zkonzumovat kus masa jen za pomoci hůlek a vidličky? Sice to nebyly celé steaky, ale ani ne tak malé kousky, abyste je naráz strčili do pusy. Nakonec jsme se inspirovali u sousedního stolu, kde si všichni vydatně pomáhali rukama.

Maso bylo výborně ochucené. Nejvíc mi chutnal vepřový bůček a hovězí žebra ve sladké marinádě a krevety. Stejně jako ke všem korejským jídlům, tak i k BBQ jsme navíc dostali mističky s nejrůznějšími přílohami v podobě smaženého tofu, klíčků či nakládaného čínského zelí a ředkve. Rýže je samozřejmostí.

Jedli jsme a jedli a gril se začal obalovat vrstvou připečeného tuku a marinád, takže se na něm vytvořil černý povlak, který posléze zůstával na našem mase. Tohle jediné bych jinak skvělému způsobu stolování vytkla. Časová náročnost ani to, že jsme si jídlo vlastně museli uvařit sami, mi nevadila.

O nášup jsme si neřekli, už ho nebylo kam dát. Ale místo na kopeček zmrzliny z červených fazolí a zeleného čaje jsme si ještě našli. Obě byly zvláštní. Nebyl to sladký dezert, na který jsme zvyklí, ale spíš takové chuťové osvěžení s hutnou konzistencí.

 

Stihla před odjezdem ukořistit bakalářský titul z marketingové komunikace, který však v Kanadě nikoho moc nezajímá. Jejím zaměřením je hospitality marketing/event management, takže se snaží získat pracovní zkušenosti v této oblasti – hotely jsou jasná volba.

4 příspěvků u “Korejská grilovačka”

  1. To vypadá moc dobře, můžu se zaptat, co je to za restauraci a kde se nachází?

  2. Ahoj Radko! Nedávno mi psala Šárka D, jestli se známe a jestli se v Torontu stýkáme! Tak jí můžu říct, že jsme navázali kontakt 😉

    Restaurace je Korean Grill House. Má ve městě víc poboček, ale my si podle recenzí vybrali tu na Yonge&Bloor. A bylo to fakt super!

  3. Vypadá to strašně lákavě, asi tam taky zajdem :) A když už jsme v tom kontaktu, tak můžeme třeba příště podniknout nějaký gastrovýlet společně 😉

  4. Ja jsem urcite pro!:)

Povězte nám k tomu něco!