Torontské ostrovy klidu

Poslední dva týdny bylo hnusně. O víkendu se ale roztáhly mraky a padaly teplotní rekordy.  Příjemných 17°C jsme využili k návštěvě Toronto Islands.

Souostroví v Ontárijském jezeře je oblíbeným víkendovým cílem mnoha Toronťanů. Cesta trajektem za $7 trvá jen pár minut a kromě nádherného pohledu na Toronto Skyline tu na návštěvníky čekají písčité pláže (i nudistická!:), zábavní park, piknikové a grilovací zóny, různá sportoviště (disc golf tu jede!) a dokonce i městské letiště.

S Vojtou už jsme na ostrovech byli v srpnu – horké počasí tam tehdy nalákalo stovky dalších lidí vybavených přenosnými ledničkami a vozíčky s jídlem, pitím a dětmi. My neměli vlastní zásoby a hlad nás zahnal do jedné z místních předražených nic-moc restaurací. Koupání v průzračně čisté vodě ale bylo moc příjemné.

Minulou neděli vypadala návštěva Toronto Islands úplně jinak. Mimo hlavní sezónu je provoz trajektů omezen a tak jsme si vzali lodní taxi. Ve třech (byl s námi ještě Vojtův kamarád Matt z USA) nás cesta tam vyšla jen o něco málo dráž než lístek na trajekt (cesta trajektem zpět je zdarma).  Procházeli jsme se podzimní přírodou kolem zavřených restaurací, opuštěných piknikových stolů a prázdných pláží a připadali jsme si jak někde ve východní Evropě.

Honba za nejlepší fotografií torontského panorama s CN Tower nás zavedla na malý Snake Insland. Zalesněný ostrůvek je s největším Ward Island spojen mostem a je místem, kde se dá tábořit. Zdá se mi to úplně neuvěřitelné – jste u lesa na pláži, pečete si buřty na ohni a přitom koukáte přes vodu na svítící mrakodrapy.  Toronto má vážně něco do sebe…

A protože jste v Americe, chození po trávě je povoleno a na každém rohu najdete záchody a stanice s pitnou vodou. Ať žije civilizovaná příroda!

Stihla před odjezdem ukořistit bakalářský titul z marketingové komunikace, který však v Kanadě nikoho moc nezajímá. Jejím zaměřením je hospitality marketing/event management, takže se snaží získat pracovní zkušenosti v této oblasti – hotely jsou jasná volba.

Povězte nám k tomu něco!