Torontský vánoční trh: Santa & panáky

Od první návštěvy je Distillery District naší oblíbenou torontskou čtvrtí. Citlivě zrekonstruované viktoriánské tovární budovy jsou sídlem mnoha galerií, kaváren a designových obchodů. Díky pěší zóně se můžete nerušeně procházet po dlážděných cestách a pak posedět v pivovarské restauraci Mill Street Brewery, kde vaří výborné pivní speciály.

Těžko byste ve městě hledali lepší místo pro konání vánočních trhů – světýlka, stromky, koledy, stánky… všechno se sem perfektně hodí.

Toronto Christmas Market se hlásí k tradici evropských adventních trhů, čemuž odpovídá i sortiment stánkařů. Můžete tu nakoupit britské či holanské sladkosti a nacpat si panděro vídeňským schnitzlem nebo německou klobásou.

Co by to ale bylo za severoamerické Vánoce, kdyby uprostřed všeho neseděl Santa Claus, který si bere děti na kolínko.

A pozor – pije se tu alkohol! Kromě dvou deci svařáku za $7 tu mají velkou ochutnávku ontarijských vín a taky likérů i pálenek z celého světa. Takže nejen, že si můžete dát panáka na veřejnosti, ale ještě za něj nemusíte platit. Vánoce dělají s Ontariem divy!

Stihla před odjezdem ukořistit bakalářský titul z marketingové komunikace, který však v Kanadě nikoho moc nezajímá. Jejím zaměřením je hospitality marketing/event management, takže se snaží získat pracovní zkušenosti v této oblasti – hotely jsou jasná volba.

Povězte nám k tomu něco!