Fabulous Vegas Christmas

Ráno na Štědrý den vstáváme okolo deváté a na Skypu si přejeme hezké Vánoce s rodinou. Před námi je ještě celkem dlouhá cesta přes Údolí smrti. Na snídani se stavujeme v největším americkém candy storu (Death Valley Nut & Candy). Zdá se, že je to hlavní turistické lákadlo Beatty, všichni místní nás sem posílali. A můžu vám říct – zlaté české cukrárny! Uvnitř velké budovy stojí řady cihlových regálů plných pytlů s divoce barevnými bonbony a žvýkačkami a já si připadám spíš jako ve stavebninách než v obchodě s dobrotami. Alespoň, že u pokladny prodávají kabel na propojení autorádia s iPhonem, takže nás nečeká další tichá jízda.

Poprvé zastavujeme jen pár mil za Beatty ve městě duchů Rhyolite. Není tu nic moc k vidění, zbytky pár starých domů a vrak auta. Poslušně však následujeme příklad japonských turistů a vše fotíme.

Jedeme dál. Krajina se vlní a v dálce se střídají různě barevné skály a duny. Najednou se nám zdá, že vidíme vodu. Zaparkujeme u cesty a jdeme se k ní podívat. Jdeme a jdeme a voda pořád nikde. Nebyla to snad ani fata morgána, ale jen mírně vyvýšený povrch ze zvláštního světlého prášku, o kterém Vojta prohlásil, že je jako suchý kravský lejno.

V pouští roste mezi kameny spousta nízkých keříků, jinak žádná vegetace. Mineme jen pár oáz se zelenými palmami.

Vrcholem cesty přes Údolí smrti je pro mě Zabriskie Point.

Máme hlad, ale u poslední oázy byla cedule, že dalších 50 mil žádné jídlo nebude. Když se konečně ocitneme v civilizaci, vezmeme zavděk prvním bufetem, na který narazíme – a tak se stalo, že jsme na Štědrý den obědvali v Mekáči. A asi jsme nebyli zdaleka jediní, protože jim došly hranolky. „I’ve been working here for 6 years and it never happend!“ omlouval se nám mladík u kasy.

Kolem páté hodiny přijíždíme do Las Vegas. GPSka nás v bludišti silnic neomylně zavede do hotelu The Mirage. Vojta se rozhodl při check-inu na recepci vyzkoušet trik se srolovanou dvacetidolarovkou pod kreditní kartou, kterou podstrčil recepční spolu se slovy „Nebyl by pro nás nějaký volný upgrade?“ a rázem jsme se tak ocitli v luxusním pokoji ve 25.patře s jacuzzi a výhledem na hotelovou sopku. Not bad!

Dáme rychlou sprchu a vydáváme se na průzkum hotelu. Největší část přízemí zabírá casino. Jsou tu stoly na ruletu, kostky, Black Jack, poker… ale hlavně stovky hracích automatů. U nich sedí na židličkách mladí i staří a zkoušejí svoje štěstí mačkáním blikajících tlačítek. Kelímky se čtvrťáky jsou minulostí – automaty berou jen bankovky a výhru vyplácejí v tištěných kuponech. Kromě casina je tu i nákupní centrum, bazén, delfinárium, orchidejová zahrada a nespočet barů i restaurací. Do jedné z nich (Onda) dneska míříme i my na vánoční menu.

Devítichodová štědrovečerní večeře i nám bohatě vynahradila mizerný oběd. A pak přišlo to nejlepší vánoční překvapení – Ježíšek (=Vojta) mi nadělil lístky na představení Cirque du Soleil:LOVE, které má v Mirage vlastní divadlo.

Show byla nejlepší zakončení vánočního večera jaké si dovedu představit: fantastičtí akrobati, krásné kostýmy, úžasné světelné efekty a to všechno dokonale zakomponováno do hudby Beatles. Veselé Vánoce!

/To be continued…/

Stihla před odjezdem ukořistit bakalářský titul z marketingové komunikace, který však v Kanadě nikoho moc nezajímá. Jejím zaměřením je hospitality marketing/event management, takže se snaží získat pracovní zkušenosti v této oblasti – hotely jsou jasná volba.

Povězte nám k tomu něco!