Hawaii: surfování pro začátečníky

Na Oahu doletíme za tmy. Je tu teplo a vlhko. Všude vidíme pověstné květované havajské košile, mají je na sobě jak turisté, tak zaměstnanci letiště. Speciální květovanou uniformu má dokonce i pán v Hertzu, kam si jdeme pro auto. Čeká nás ještě asi hodinová cesta na severní pobřeží do našeho pronajatého domu poblíž městečka Haleiwa. Najít ho bez GPS by bylo nemožné. Teď zbývá už jen otevřít bezpečnostní schránku s klíčem, odkódovat alarm a můžeme se jít vyspat na ranní surfování. Ať žije airbnb!

Vojta vybral podle referencí na TripAdvisoru surfařskou školu strejdy Bryana (Bryan’s Sunset Suratt Surf School). Lekci máme zamluvenou na 9 hodin ráno. Opálený padesátník Bryan nás nadšeně vítá a seznamuje nás se svojí o dost mladší přítelkyní. Vyfasujeme gumová trička „rash vests“, cvičná prkna, dva pohledné instruktory a jdeme na věc. Nejdřív si všechno zkoušíme nanečisto na souši. Každý leží na břiše na svém surfu a opakuje jednoduchou sestavu – pádlování, vzepření se na rukách, klek, jedna noha mezi ruce a stoupnout. Na písku to vypadá jako pohodička. Instruktor nám dává ještě pár rad, z nich nejcennější je najít si bod v dáli, na který se soustředíte, a hurá do vody.

Instruktoři ve vodě udělali dvě pomyslná stanoviště – u prvního z nich je čekačka a druhý jednomu surfaři po druhém pomáhá chytat vlny. Nejdřív jsem pomalá, než se mi podaří vyškrábat se na nohy, tak mi vlna ujede. Zkoušíme to pořád dokola, už mám úplně rudá kolena a bolí mě ruce od nekonečného pádlování zpět na první stanoviště. Konečně se mi začíná dařit. Postavit se na surfu je skvělý zážitek. Postupně se to povede všem od dvanáctiletého benjamínka až po šedesátiletého dědu. Všichni surfujeme jako páni!

Po dvou hodinách se všichni vyčerpaní, ale nadšení, vracíme zpět na břeh. U strejdy Bryana si hned zamluvíme lekci na pozítří (zítřek budeme potřebovat na rekonvalescenci) a jdeme jíst. Aloha!

 

Stihla před odjezdem ukořistit bakalářský titul z marketingové komunikace, který však v Kanadě nikoho moc nezajímá. Jejím zaměřením je hospitality marketing/event management, takže se snaží získat pracovní zkušenosti v této oblasti – hotely jsou jasná volba.

Jeden příspěvek u “Hawaii: surfování pro začátečníky”

  1. Ahoj Kači, můžu se zeptat, na kolik vás cca vyšel ten výlet na Hawaii?? Chceme se tam s kamarádkou začátkem září mrknout a také si vyzkoušet surfování. Děkuji :)

Povězte nám k tomu něco!