Hoover Dam a cesta zpět

Ve středu 26. prosince se loučíme s Vegas a míříme směrem k Hoover Dam. Cesta trvá jen necelou hodinku a krajina, kterou projíždíme, vypadá jako v Chorvatsku, na obzoru nechybí ani modrá hladina. Není to však moře ale Lake Mead.

Vystojíme asi patnáctiminutovou frontu u bezpečnostní kontroly a už vjíždíme na hráz. Monumentální přehrada na řece Colorado leží přesně na hranici mezi Nevadou a Arizonou, takže na jedné straně hráze je půl dvanácté a na druhé je už půl jedné. Možná je to jen náhoda, ale zatímco v Nevadě svítí sluníčko, v Arizoně, kde nám neplatí pojištění na auto, fouká a je pod mrakem.

V přehradě je hrozně málo vody. Věže, které trčí vysoko nad hladinu, připomínají nějakou vesmírnou základnu. Chceme se jít podívat na vyhlídku z návštěvnického centra, ale odradí nás dlouhá fronta. Uděláme aspoň pár fotek z hráze a opět sedáme do auta. Čeká nás poslední cesta Mustangem – zpět do LA.

Ještě než opustíme Nevadu, stavujeme se u benzínky. Nafta je tu levnější než v Californii a taky máme hlad. Ani na pumpě nechybí hrací automaty, je to prostě nedílná součást místní kultury. K pofidérnímu hotdogu a řízku na pokladně přihodíme ještě balení sušených červů s mexickou příchutí a pak už jenom jedeme a jedeme. Jediným zdržením je kolona u další bezpečnostní kontoly – tentokrát zemědělské. Vzpomenu si na červy, které mám stále v kabelce, ale naštěstí nikoho nezajímáme.

Naposledy tankujeme na letišti v LA, abychom auto vrátili s plnou nádrží. Během těch pár minut, které jsme u pumpy strávili,  za námi přišli tři žebrající černoši. A vysvětlujte, že nemáte peníze, když jste přijeli takovou károu…

Rozloučíme se s Mustangem a vyzvedáváme zbytek naší výpravy, se kterou přijely i vanilkové rohlíčky, včelí úly a další české vánoční cukroví. Shledání s rodinou po více než čtyřech měsících je milé. Máme před sebou ještě tři noci v Hollywoodu a pak už nás čeká Hawaii!

/to be continued…/

Stihla před odjezdem ukořistit bakalářský titul z marketingové komunikace, který však v Kanadě nikoho moc nezajímá. Jejím zaměřením je hospitality marketing/event management, takže se snaží získat pracovní zkušenosti v této oblasti – hotely jsou jasná volba.

Povězte nám k tomu něco!