Kanada ♥ slanina

Specialitou kanadské kuchyně je javorový sirup, poutine  (hranolky polité UHO a posypané nakrájeným sýrem) a slanina. A slaninu tu fakt milují. Dokonce ji možná milují víc než Češi nestárnoucí kombinaci slanina-niva, a to už je co říct.

Kanadská slanina není žádná chudinka nakrájená na tenké plátky, jako její vzdálená česká příbuzná, ale pořádně tlustý flák masa a tuku, který bez tepelné úpravy nemáte šanci požvýkat. A u neuzených syrových druhů bych vám to ani nedoporučovala zkoušet.

Zdroj: http://www.epicmealtime.com/

Smažená slanina s vajíčky nebo v burgeru je klasika. Jediné, co k tomu můžu dodat je, že pokud bydlíte ve sklepě s pidi okny, nemáte digestoř a z kuchyňského stropu přihlíží vašemu vaření detektor kouře, slaninu bez spuštění požárního poplachu prostě dokřupava neuděláte.

I tradiční užití slaniny v masových pokrmech ale dostalo v Kanadě nový rozměr. Crazy kuchařský YouTube pořad Epic Meal Time přišel s novou verzí svátečního pokrmu na Díkuvzdání. Do tradičního krocana nacpali kachnu, do kachny kuře, do kuřete slepici, do slepice křepelku a to všechno strčili do selátka. Všichni čtyři ptáci i prasátko byli pochopitelně zabalení ve slanině.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=7Xc5wIpUenQ

V Kanadě je velice populární i slanina nasladko. Slaninu v čokoládě jsme zkoušeli v září na Toronto Undergraund Marketu a bylo to zvláštní. Místní se prostě drží hesla, že když dáte dohromady dvě dobré věci, tak z toho nemůže být nic špatného (to si pejsek a kočička při pečení dortu říkali taky).

Milé dámy, kdybyste nevěděli, co nadělit svému milému k blížícímu se Valentýnu, pak jsou domácí slaninové pralinky jasná volba! Recept najdete tady.

Zdroj: http://www.foodnetwork.ca/

A pokud nejste zrovna kuchařky, můžete mu dát aspoň slaninovou pusu.

Zdroj: http://www.kiddingawound.com

Slaninové sladkosti můžete koupit i v obchodě.

Zdroj: http://uncrate.com/

A po všech těch dobrotách nezapomeňte na ústní hygienu.

Zdroj: http://www.kiddingawound.com/

 

 

Stihla před odjezdem ukořistit bakalářský titul z marketingové komunikace, který však v Kanadě nikoho moc nezajímá. Jejím zaměřením je hospitality marketing/event management, takže se snaží získat pracovní zkušenosti v této oblasti – hotely jsou jasná volba.

Povězte nám k tomu něco!