Všechno seženete na Craigslistu (příběh o stříhání zdarma)

Od příjezdu do Kanady byl pro nás Craigslist takřka nepostradatelným nástrojem. Našli jsme tu bydlení a já později i práci. Stránka plná inzerátů sice není nijak líbivá na pohled, ale svůj účel splňuje dokonale.

V Česku jsem o Craigslistu nikdy neslyšela a podle minimálního počtu inzerátů pod záložkou „Prague“ to vypadá, že o něm neslyšel skoro nikdo. Pokud my (Češi) něco sháníme, poradíme se se Seznamem (dobře, vy možná ne, ale vaši rodiče ano). A když chceme něco prodat, hodíme to na Aukro.

Na rozdíl od Aukra jsou inzeráty na téhle mezinárodní síti zdarma. Ideově je totiž založena na komunitní spolupráci. Na jednu stranu je krásné, že se nemusíte registrovat a ani platit, abyste se mohli zbavit starých krámů, které třeba někdo jiný ocení, ale zároveň to dává velký prostor různým podvodníkům. Zaplatili jste předem prodejci a koupené zboží vám nikdy nepřišlo? Smůla.

Kromě bydlení, práce a věcí můžete na Craigslistu najít i lidi. Nové kamarády, milence nebo třeba spoluhráče do volejbalového týmu.

Nedávno jsme se koukali na film Craigslist Joe o klukovi, který s batohem na zádech a bez peněz projel kus Ameriky. Zvládl to díky Craigslistu. Zdá se, že lidi ještě nejsou tak zkažení, když vás jen tak nakrmí, uloží a popovezou o pár set kilometrů.

 

Free Haircut

Mě film inspiroval k návštěvě sekce „free“, kam jsem nikdy dřív nezavítala. A hned při prvním kliknutí mě mezi vším tím nábytkem zaujal inzerát na „Free haircut in a Yorkville Salon“. Vůbec jsem neváhala (asi díky těm dvě skleničkám vína, co jsem měla v sobě), napsala mail, přiložila fotku vlasů a odeslala. Ráno na mě čekala odpověď s návrhem termínu. Překonala jsem všechny obavy počínající ztrátou vlasů, končící únosem a vraždou, a potvrdila úterní odpoledne. Trošku se mi ulevilo, když mi Kevin (kadeřník) poslal jméno salonu, který skutečně existuje a navíc má na Yelpu excelentní hodnocení.

Ve smluvený čas si mě Kevin vyzvedl na recepci a prohlédl si moje čtyři vlasy. Prohlásil, že jsou pro jeho účel „perfect“ a to především díky délce pod ramena. Před zrcadlem jsme se domluvili, že nebudeme příliš zkracovat, ale  dáme účesu pouze tvar a vrstvení. Přeci jen jsem si háro pěstovala dost dlouho a jen tak se ho nehodlám vzdát, rozhodně ne rukou cizího kadeřníka. Mytí bylo v klidu, dokonce s příjemnou masáží. Když mě ale Kevin posadil na židli a otevřel si tlustou knihu s návodem, znervózněla jsem. Sice mi před tím tvrdil, že je vyučený a že v salonu pracuje už dva roky, ale jeho třesoucí se ruce mě o tom nepřesvědčily. Na ramena mi položil gumovou podložku, o kterou si opíral nůžky, když stříhal spodní část mojí kštice. Jak přecházel výš, tak už musel držet prameny ve vzduchu a to mu dělalo dost velké problémy. Každý pramen musel proto stříhat asi natřikrát. Mezitím se koukal na obrázkové vysvětlivky v knize a radil se se supervisorkou, která seděla za ním a přihlížela. Zhruba po hodině stříhání Kevin zjistil, že mi vlasy na jedné straně nechal delší než na druhé. Začal tedy znovu zkracovat všechny vrstvy na té delší. Bohužel však víc než bylo třeba, takže následovalo stříhání strany, která byla původně kratší. Naše dohoda o zachování délky tak úplně nevyšla. Ale co bych chtěla zadarmo, že. Abych Kevinovi nekřivdila, musím říct, že vrstvy se mu celkem povedly. A prý kdybych chtěla, tak mi za 6 týdnů udělá „refresh“.  Asi ne.

Zdroj: www.styleseat.com

Nemám fotku před a po, ale dopadla jsem podobně jako tahle figurína, akorát vepředu mám vlasy jen po bradu…

I tak je ale Craigslist super!

Stihla před odjezdem ukořistit bakalářský titul z marketingové komunikace, který však v Kanadě nikoho moc nezajímá. Jejím zaměřením je hospitality marketing/event management, takže se snaží získat pracovní zkušenosti v této oblasti – hotely jsou jasná volba.

Jeden příspěvek u “Všechno seženete na Craigslistu (příběh o stříhání zdarma)”

  1. Mužete prosim poradit jestli ta stranka je v českem jazyce?

Povězte nám k tomu něco!