Katčina malá Toronto Discovery Walk

Znáte to, když máte pocit, že nějaké město už celkem dobře znáte, a pak to jednou na rohu, kde normálně zahýbáte doleva, vezmete doprava a objevíte nějaké úplně nové krásné místo? A nebo jen trasu, kterou jezdíte každý den metrem, projdete pěšky a zjistíte, že je cestou skvělý obchod/kavárna/park? Tak přesně tohle se mi dneska stalo.

Měla jsem volný den a jarní počasí mě vytáhlo ven. Šla jsem se projít po Blooru a přes Korea Town došla až k Royal Ontario Museum, ve kterém jsme se s Vojtou byli podívat už v létě. Pak mě napadlo vzít to kousek na jih po trase, kudy normálně jezdím do práce podzemím. Objevil se přede mnou Queens Park, jež pro mě byl doteď jen názvem zastávky metra. Park sám o sobě není nic moc, je to vlastně jen zelená výplň velkého kruháče. Víc mě zaujala historická Ontario Legislative Building kontrastující s moderní zástavbou na přilehlé University Avenue.

Tím ale moje dnešní objevy neskončily. Z parku jsem se vydala po College Street (resp. Carlton Street) směrem na východ a poprvé natrefila na supermarket Loblaws. Ze zvědavosti jsem šla nakouknout dovnitř a zůstala ohromeně koukat. V Kanadě jsou obchody s jídlem na mnohem vyšší úrovni než v Česku, ale tohle byla fakt bomba. Oslnil mě hlavně integrovaný food court s úžasnou nabídkou jídla, sladkostí, lahůdek…. Fakt už se „těším“ na sortiment pražské Billy a Alberta…

A jen pár bloků odsud následovalo třetí překvapení mojí procházky. Další park, Allan Gardens, tentokrát však s krásným starým skleníkem, o kterém jsem neměla tušení, že existuje. Zvědavě jsem nakoukla dovnitř a zjistila, že je volně přístupný veřejnosti a je to tam moc hezké. Kromě jedné arabské rodiny a pár důchodců tu nebyla ani noha. Jen zaměstnanci v montérkách okopávali a zavlažovali kytičky. Kdybych s sebou měla knížku, tak si tam sednu na lavičku, čtu si, čichám kytky a je mi fajn.

Tenhle článek asi nikomu nic moc neřekne, ale začíná na mě padat melancholie z blížícího se odjezdu a tohle je taková forma loučení se s Torontem…

Stihla před odjezdem ukořistit bakalářský titul z marketingové komunikace, který však v Kanadě nikoho moc nezajímá. Jejím zaměřením je hospitality marketing/event management, takže se snaží získat pracovní zkušenosti v této oblasti – hotely jsou jasná volba.

Povězte nám k tomu něco!