Odhalení pravdy o městě Mississauga

V neděli svítilo sluníčko a tak jsme se vypravili na dlouho plánovaný výlet do Mississaugy. Město splývající v jeden celek s Torontem je šesté největší v Kanadě. Pro nás mělo vždycky lehký nádech tajemna a hrůzy, protože krátce po našem příletu se tam v řece postupně nacházely části lidského těla. Sousedka Alex z Mississaugy pochází a často bývá terčem (kamarádských) vtípků o tvrdém dětství. Až dneska jsem si na webíku města přečetla, že bylo osmkrát v řadě nejbezpečnějším městem Kanady.

Jeli jsme hodinu metrem a autobusem, abychom se na vlastní oči přesvědčili, že tam fakt nic není. Teda skoro nic. Abychom Mississauze nekřivdili, mají tam Toronto Pearson International Airport, kde už jsme párkrát byli.

Lidi sem asi nejvíc jezdí kvůli největšímu kanadskému nákupnímu středisku Square One, které vlastně tvoří centrum města. Takže místo náměstí má Mississauga velký parkoviště.

Ne, dobře, trochu přeháním. Když popojdete kousek dál, stojí tu stará radnice (stará = z roku 1987), před kterou se rozprostírá Celebration Square, multifunkční kulturní centrum města, kde se pořádají festivaly a další eventy. A když tu zrovna není žádná akce, tak tu na umělém trávníku hrají místní děti fotbal.

Nás tam nejvíc zaujala velká louže.

Architektonickou chloubou města jsou zakroucené mrakodrapy přezdívané Marilyn Monroe Towers. Musím říct, že se povedly.

A za zmínku stojí i tenhle cool přechod pro chodce.

Tolik k našemu tříhodinovému výletu.

 

Stihla před odjezdem ukořistit bakalářský titul z marketingové komunikace, který však v Kanadě nikoho moc nezajímá. Jejím zaměřením je hospitality marketing/event management, takže se snaží získat pracovní zkušenosti v této oblasti – hotely jsou jasná volba.

4 příspěvků u “Odhalení pravdy o městě Mississauga”

  1. Ahoj, ahoj, máte super blog ! Narazil jsem na něj, protože jsem hledal jak najít práci v Kanadě. Je to fakt haluz a pak jsem zabloudil internetem sem a musím říct že jsem rád ! My jsme teď tři měsíce ve Vancouveru a začali jsme hledat job, je to fakt haluz tady s nima.

    Koukám, že máte čas cestovat. Tichá závist, snad se nám taktéž poštěstí. Zatím nás plně zaměstnává škola a hledání práce.

  2. Ahoj Pavle, moc dekuju za pochvalu, jsem rada, ze blog nekdo cte:) Do skoly nechodime a ja pracuju na part-time s dost nerovnomernyma smenama (nekdy 6 dni v tydnu, nekdy nic) a pritel ma taky dost flexibilni pracovni dobu, takze diky tomu muzeme cestovat celkem casto:) Verim, ze brzy najdete praci a pak vas taky ceka cestovani. At se dari! K.

  3. Ahoj Katko, chvalim Vas blog, je moc hezky. Od 16.11.2012 jsem take v Kanade a shodou okolnosti od letosniho brezna prave v Mississauga :) Bydlim ve ctvrti Cooksville, kilometr od Square One. Pracoval jsem nejprve na part-time a od ledna jsem self-worker. Planuji si najit praci v Alberte a pokud se mi povede zde zustat jeste o rok dele, procestovat okoli. At se vede!!!

  4. Ahoj Martine, diky moc, tesi me, ze se Vam blog libi:) Preji hodne stesti a uzivejte Kanadu! My zrovna vcera do Alberty prijeli a zatim jsme nadseni. K.

Povězte nám k tomu něco!