Konečně zažíváme Kanadu: Calgary, město cowboyů

Možná už jste si všimli, že s Vojtou máme slabost pro návštěvy měst, kde skoro nic není. Už jme se byli podívat v Buffalu a Mississauze, abychom to následně mohli zlehčovat a dělat si z toho srandu. Nemohli jsme si proto nechat ujít šanci zajet alespoň na půl dne do Calgary, kam to je z Banffu ani ne 150 km.

Cesta je zajímavá protože vysoké štíty Skalistých hor najednou vystřídá úplná placka porostlá trávou – prérie. Prostě klasický divoký západ. Nechybí ani koně a krávy.

Ti, kdo v Calgary žijí a mají to tam rádi, snad prominou, ale Calgary je díra. Věřím, že se tu hezky bydlí, ale když sem přijedete jako návštěvník, tak vás nic moc extra nečeká. Je to jasné už z internetových diskuzí, kde se lidé ptají, kam se mají jít podívat během jediného dne stráveného v největším městě Alberty zajít podívat, a místní je posílají do obchoďáku nebo (v lepším případě) do ZOO a či rovnou do Banffu (haha).

My se rozhodli pro krátkou procházku centrem. Do jeho srdce, tedy k Stephen Walk, nás dovezl vlak MHD. Ten jezdí v downtown zadarmo, což je super.

Na začátku pěší zóny stojí velké nákupní centrum, kde mají fakt pěkné záchody. Před ním se tyčí prapodivná bílá konstrukce, která je evidentně jednou z architektonických chloub města.

Stephen Walk se stromy a spoustou kytek v závěsných květináčích byla v slunném dni plná kravaťáků. Ti vysedávali v zahrádkách restaurací a nebo kráčeli po ulici s papírovým pytlíkem s obědem v ruce. I na nás už přišel hlad a tak jsme si na Olympic Plaze, která je mimochodem vlastně jen betonový plácek pomalovaný modrými kolečky (???), dali malý oběd u stánku Carne. Chili i mac’n’cheese můžeme doporučit.

Ne, dobře, ve skutečnosti je tím nejzajímavějším na Olympic Plaza sousoší The Women are Persons!

Pěšky jsme pokračovali dál směrem k Fort Calgary. Sotva jsme ušli pár desítek metrů, vůbec jsme si nepřipadali jako v centru velkého kanadského města. Všude paneláky, silnice, staveniště, louky a hlavně spousta chlapů bez triček. Ne, nebyli sexy. A pevnůstka byla v rekonstrukci.

V 30°C jsme došli po nábřeží do China Town. Takový vznešený název bych těm dvěma ulicím s červenýma lampama asi nedávala. Byly tam asi tak tři čínské restaurace a jinak nic.

Víc jsme toho kvůli vedru nezvládli. Takže Calgary si budeme pamatovat jako cowboyské město, které má na každé rohu sochu koně a vyplatí se sem zajet snad jen kvůli nízkým daním na nákupy. Jo a taky tu dělají rodea!

A tohle byl přesně 10. den naší cesty!

Stihla před odjezdem ukořistit bakalářský titul z marketingové komunikace, který však v Kanadě nikoho moc nezajímá. Jejím zaměřením je hospitality marketing/event management, takže se snaží získat pracovní zkušenosti v této oblasti – hotely jsou jasná volba.

Jeden příspěvek u “Konečně zažíváme Kanadu: Calgary, město cowboyů”

  1. Ahoj, chválím články, pěkné čtení. Měl bych dotaz, v Kanadě jsem ještě nebyl a řeším na jak dlouho zhruba vyrazit do Kanady s tím, že přiletím do Vanu a budu odlétat domů z Calgary. Chci si pronajmout auto a podívat se po parcích… Budou 2 týdny akorát… pár dní Van, pak ten roadtrip do Calgary, sem tam trek cestou…? Díky!

Povězte nám k tomu něco!