Konečně zažíváme Kanadu: Chipmunkové!

V úterý se přesouváme z Jasperu do Banffu. Jedeme po stejné cestě jako den před tím na ledovec, jen o 2,5 hodiny déle. Máme opět štěstí na zvířata. Tentokrát na horské kozy, které soustředěně olizují zbytky soli ze silnice a blokují tak kus našeho jízdního pruhu.

Cestou jsme se chtěli zastavit u několika ledovcových jezer, ale kvůli spoustě sněhu jsou cesty k nim zavřené. Zajedeme alespoň k legendárnímu Lake Louise, na jehož břehu stojí další hotel Fairmont. Na jezeru je led, takže scenérie bohužel není tak úchvatná jako na pohlednicích.

Banff je první zastávkou na naší cestě, kde bydlíme v hotelu (Bow View Lodge). Ubytujeme se v příjemném pokoji s výhledem na lesík a řeku a jdeme se projít po městě. Všichni nás varovali, že je to tu hrozně turistické, mně se tu ale líbí víc než v Jasperu, který byl fakt díra. Tady to vypadá jako v typickém evropském horském městečku.

Na internetu hledáme místo, kam bychom mohli zajít na večeři a přitom se finančně úplně nezruinovat. Vyhrála hospoda Elk & Oarsman s terasou na střeše. Užíváme si sluníčka, výhledu na hory a dobrého jídla. Vojta si dal Rockies variaci kanadské speciality poutine. Kromě tradičního sýra a gravy je na ní navíc nakládaný pepř a maso z elka (jelena). Byl moc spokojený. Já ochutnala a maso bylo fakt výborné. Akorát další den, když jsme u řeky kousek od hotelu dva rozkošné mladé elky potkali, měla jsem celkem výčitky…

Večer ještě zajdeme do bazénu v hotelu přes ulici, který máme v ceně ubytování. Je to prima, protože tam kromě nás nikdo není.

Středa patřila poznávání přírodních krás v blízkém okolí Banffu. Opět došlo na jezera, ale popravdě – ta v Jasperu byla hezčí. Musím ale říct, že po týdnu se už stáváme proti kráse skalistých hor trošku imunní. Pořád se nám tu líbí, ale až neděláme wow ani jůů a jéé, ale prostě jen „hele, další jezero“.

Lake Minnewanka

Johnson Lake

Zajeli jsme se podívat i k třetímu hotelu Fairmont Banff Spring Hotel. Stavba připomínající zámek stojí na kopci kousek za městem a na louce u ní se prohánějí spousty chipmunků. Nevím, jak to přeložit do češtiny, ale jsou to prostě takové malé pruhované veverky žijící v norách, které umí stát na zadních nohách a neustále běhají a vydávají přitom legrační zvuky. Určitě si je pamatuje z dětství z Disneyho seriálu Chip & Dale. Chipmunkové jsou nejlepší!

Zítra nás čeká výlet do Calgary!

Stihla před odjezdem ukořistit bakalářský titul z marketingové komunikace, který však v Kanadě nikoho moc nezajímá. Jejím zaměřením je hospitality marketing/event management, takže se snaží získat pracovní zkušenosti v této oblasti – hotely jsou jasná volba.

Povězte nám k tomu něco!