Konečně zažíváme Kanadu: Jasper den druhý

V sobotu ráno nás trošku zaskočil čas. Mysleli jsme, že vstáváme v 8, ale při odchodu z pokoje Vojta nějak zjistil, že v Albertě je vlastně o hodinu víc. Ale nevadí – nemáme kam spěchat.

Po malé snídani v pekárně příznačně pojmenované Bear’s Paw vyjedeme autem nahoru k Maligne Lake. Je to prý nejkrásnější jezero v Jasperu a ostrůvek na něm patří k nejfotografovanějším krásám národního parku.

Pod vrstvou ledu a sněhu bohužel nemá jezero to správné kouzlo. V teniskách se brodíme závějemi a nechápavě koukáme na Kanaďany, kteří sem přijeli v žabkách. Ještě, že jsme se včera ve městě nebyli ptát na vyhlídkovou plavbu, to by se nám vysmáli…

Teprve cestou zpět si uvědomíme, že jsme vlastně žádný ostrůvek neviděli.

V tuto roční dobu je mnohem zajímavější Medicine Lake. Zatímco v létě je to normální jezero plné vody odtáté z ledovců, v zimě všechny voda zmizí. Teď na jaře se začíná pomalu plnit.

Poslední věcí, kterou máme dnes v plánu, je procházka podél Maligne Canyonu. Co vám budu povídat, je to prostě dlouhá díra v zemi.

Nejzajímavější nám tam přišlo hnízdo vzácných černých rorýsů, ve kterém ptačí matka za hlasitého pískání a krákání (?) krmila početnou rodinku. Aspoň nějaká fauna.

Kromě pár srn(ců) pasoucích se u cesty a dost unaveně vyhlížející lišky jsme totiž zatím neviděli žádné pořádné zvíře. Začínám mít pocit, že všichni medvědi a losi jsou jen výmysl za účelem přilákání turistů. Beztak místní chodí večer po lese a sypou tam bobky a dělají stopy do sněhu…

Večer jsme se chtěli zajet na doporučení Maggie vykoupat do nedalekých Miette Hot Springs, ale venkovní lázně zahajují sezónu až 10. května. To naštve, alespoň, že prameny v Banffu jsou otevřené, tak se snad koupačky v teplé vodě ještě dočkám.

Zjistili jsme, že čtyři dny jsou pro nás na Jasper ažaž. Aby nám zbyl dostatek zajímavých míst a atrakcí na další dny, rozhodneme se strávit odpoledne v klidu a pohodě ve městečku. Zatímco Vojta ladí bakalářku, já obcházím místní obchody se suvenýry a čtu si na sluníčku. Přeci jen jsme na dovolené…

/To be continued…/

Stihla před odjezdem ukořistit bakalářský titul z marketingové komunikace, který však v Kanadě nikoho moc nezajímá. Jejím zaměřením je hospitality marketing/event management, takže se snaží získat pracovní zkušenosti v této oblasti – hotely jsou jasná volba.

Povězte nám k tomu něco!