Konečně zažíváme Kanadu: Královská Victoria, hydroplán a kytičky

Hlavním městem Britské Kolumbie není překvapivě Vancouver, ale Victoria ležící na Vancouver Island. Pro cestu tam jsme zvolili originální způsob dopravy – hydroplán (malé letadlo, které vzlétá a přistává na vodní hladině). Jednosměrná letenka vyšla asi na $70 na osobu a fakt to stálo za to. Čekání v pohodlné lounge s kávou a pečivem zdarma, během letu skvělý výhled na zelené ostrovy a cesta z centra do centra za 45 minut.  Zážitek nám trošku pokazil jen pán sedící před námi, který dalšímu spolucestujícímu poblil nohu. Stane se.

Jo a taky jsme z letadla viděli tuleně!

Ubytovali jsme se v levném, relativně čistém, avšak chlórem páchnoucím hostelu se sdílenou koupelnou (ano, jsem zhýčkaná) a vyrazili s mapou na průzkum.

Město je fakt královské. Za Legislative Building se sochou královny Viktorie by se nemuseli stydět ani v Londýně.

Pak tu mají taky nejstarší China Town v Kanadě a několik super úzkých uliček.

No a na totemy v BC narážíme pořád.

Druhý den začínáme pravou americkou snídání ve stylovém dineru John’s Place. Vojta se rozhodl experimentovat s meat loafem (sekanou) a já sáhla po vyhlášených vaflích se slaninou a syrupem smíchaným s krémovým sýrem. Bylo to blaho.

Po jídle jsme se zašli podívat k nulté míli Canada Highway a pak už naskočili na autobus MHD směr Butchard Gardens. Cesta tam trvala skoro hodinu a museli jsme jednou přestupovat. U vstupu do zahrad nás zkásli  o nekřesťanských $30.  Za okukování kytiček mi to přijde jako fakt hodně peněz, ale co se dá dělat.

Kytek je tu fakt plno. A pak taky důchodců.

Kvetou moje oblíbené tulipány.

Růžová zahrada není začátkem května úplně ono.

Projít zahrady nám zabralo slabou hodinku. I s focením kde čeho. Pod 22 hektary jsem si představovala něco většího.

Je čas rozloučit se s Vancouver Islandem. Opět nasedneme na autobus MHD a s ním dojedeme do přístavu, odkud jezdí trajekty. Plavba velkou lodí zpět do Vancouveru trvá hodinu a půl. Tentokrát jsem to já, kdo málem šavlí. Houpání na vodě mi nedělá moc dobře.

Ferry terminál ve Vancouveru je celkem daleko od centra, takže musíme jet zase busem a pak ještě metrem. Tohle cestování je otrava, zabili jsme celkem asi 5 hodin (cesta hostel – byt Jeannie), takže hydroplán jednoznačně vede.

 

Náš velký kanadský výlet dospěl ke svému konci. Zítra už nás čeká cesta zpět do Toronta, kde strávíme poslední dvě noci a pak už hurá (?) do Čech.

Stihla před odjezdem ukořistit bakalářský titul z marketingové komunikace, který však v Kanadě nikoho moc nezajímá. Jejím zaměřením je hospitality marketing/event management, takže se snaží získat pracovní zkušenosti v této oblasti – hotely jsou jasná volba.

Povězte nám k tomu něco!