Začátek roku za velkou louží

Ahoj všem čtenářům stránky zazivamekanadu.cz. Kačka i Vojta už jsou zpět v Čechách (právě včas na vodácké radovánky:)) a já byla oslovena s nabídkou pokračovat v blogu. Tak jdu (ne)směle do toho!

Jmenuju se Linda a je mi 21 let. Do Kanady jsem se rozhodla jet na vlastní pěst a tzv. „na blind“. Vyřídila jsem si víza a po 3 týdnech jsem měla vyjádření ambasády ve schránce. 3. května už jsem seděla v letadle Londýn – Toronto. Po zdlouhavém hledání letenek se toto jevilo jako nejlepší a nejlevnější možné řešení. Let trval 8 hodin a letenku jsem měla jednosměrnou. Imigrační kontrola na letišti je doslova „hustá“! Pochopte to jako nabušený chlapi v neprůstřelných vestách, zbraně a drsný hlas . Ujala se mě mexickým původem vyhlížející paní. Moc milá, ale vedle na lavicích seděla skupinka asi 10 černých hochů, kteří to asi neměli tak snadné jako já. Každopádně se mě jen zeptala, co tu budu dělat a jak dlouho. Žádné pojištění ani zpáteční letenku či snad můj výpis z účtu vidět nechtěla. Ještě jsem se ji zeptala, kde můžu ještě dnes – v pátek- sehnat social insurance number (tzv. pracovní povolení). Byla tak laskavá, že mi dala žádost o SIN a ještě napsala adresu. Bylo 12:45 a zavírali v 16:00. Doslova jsem letěla na autobus. Ukázala jsem panu řidiči, kam potřebuju. Pan řidič, asi 70 -letý potetovaný děda, mi dal mapu a řekl mi, jak pojedu. Musim říct, že to byla 2.osoba, s kterou jsem v Kanadě mluvila a všichni jak z filmu Pleasantville. Přes booking.com jsem si našla hostel přímo v „downtown“ na College street. Uklidňovalo mě, že budu mít pokoj sama pro sebe. Při představě paland a 10 lidí na jednom pokoji jsem měla trochu strach. Z hostelu Kaisar guest house jsem běžela na úřad. A v 16:05 jsem už držela papír s pracovním povolením v ruce. Hledání práce může začít!

Lindě je 21 let. Má ráda dobrodružství, tak jela na blind do Kanady.

4 příspěvků u “Začátek roku za velkou louží”

 1. imigrační že je husté? ale prosím tě… pro toho, kdo má papíry v cajku, je to procházka růžovým sadem… zejména pro držitele pasu České republiky…

 2. Ahoj Lindi,

  prosim Te copak jsi davala za adresu na zadost o SIN pokud jsi jeste nemela ‚trvalou‘ adresu v Torontu?

  Diky
  Magda

 3. Naše zápisky z krátkého pobytu v Kanadě a Torontu:
  http://www.cestujeme-usa.eu/2014/06/toronto-kanada

 4. to je husty

Povězte nám k tomu něco!