Lindino torontské West Side Story

Práci jsem si našla v centru – downtown. Mým úmyslem bylo i v downtown zůstat. Upřímně jsem čekala hledání bydlení snažší. Neměla jsem vůbec představu jak a kolik budu vydělávat, natož kolik stojí průměrné bydlení v centru. Pokud trefíte na bydlení do 600 dolarů,  jste klikaři. Ale pokud jste vybíraví jako já, např. pro mě basement (sklepní byt s malými okénky a téměr nulovým přísunem světla) nepřipadal v úvahu. Miluju světlo, velká okna. Moje nároky nebyly nízké. Bydlení v centru, nejlépe u vody, velká okna, u zastávky.. atd. Odeslala jsem více odpovědí na inzeráty na bydlení než na práci. Můj budget byl 500 dolarů (já jsem byla ale naivka!). Odpovědi skoro žádné. Až po pár dnech jsem dostala maily s daty možných prohlídek. Měla jsem zaplacený už poslední víkend v hostelu, takže jen 3 dny nato si najít bydlo.

První byt byl v Kensington Marketu nad obchodem s nábytkem. Číňankama mě vedla přes celý obchod, po úzkých schodech. Divně to tam smrdělo, byla tam tma a slyšela jsem hrát metalovou hudbu. Prošli jsme přes kuchyň, kde vařil v malé, špinavé kuchyňce chlapík, který vypadal jak ze skupiny System of a down (nic proti, skvělá kapela). Pokoj měl mokré zdi, nebyl vybavený, nic. Tak tohle, co popisuji naleznete v centru za 500 dolarů měsíčně.

Další prohlídka byla na druhé straně města, směrem na východ. Bez Google map bych byla ztracená. Čekalo mě něco velmi podobného jako v Kensingtonu. Až na to, že to byla spíše ubytovna. Řada špinavých pokojů a jedna malá nevzhledná kuchyně. O koupelně už se radši nezmiňuji. Začala jsem cítit úzkost.

Poslední byt byl o něco dále. Bylo to horní patro hezkého řadového baráku. Byt patřil ruskému páru, který pronajímal pokoj. Moc se mi tam líbilo, tedy do té doby než mě varovali, že je lepší v této části navycházet za tmy. Jelikož moje nová práce jsou hlavně odpolední směny minimálně do 11 v noci, tak nebylo jiné šance než jít hledat dál. Takže důležité info! Pozor na EASTSIDE. Západ a východ je oddělen největším obchodním centrem v Severní Americe – Eaton Centre. Eaton se nachází na nejdelší ulici na světě – Yonge St. Je to opravdu znatelný rozdíl, když se dostanete za Yonge St. Najednou začínají paneláky, skupinky nemile vyhlížejících lidi… atd. Takže pro mě se stal východ pro hledání bydlení tabu.

Zoufalost stoupala. V práci jsem se všem nenápadně svěřovala se svým problémem s bydlením. Doufala jsem, že někdo řekne:,,Hele, já vím o někom…“. Místo toho většina odpověděla:,,No, centrum je fakt drahý…“. Až na jednu servírku – Shannon. Bydlí v centru, v loftě a má k dispozici volný prostor, který sice nemá dveře, ale že by mi to určitě stačilo. S nedůvěrou jsem souhlasila, že na ni po práci počkám a pojedeme se tam podívat. Byla to opravdu krásná budova. Byt se mi moc líbil, sice maličkatej, ale co.

A ten prostor, o kterém mluvila, byl opravdu jen prostor, kam se vejde postel a to je vše. Bez dvěří. V budově se nacházela velká posilovna, vířivka a terasa s grilem. Poměrně luxusní stavba. Řekla jsem, že to promyslím. Když jsem další den zase beznadějně procházela inzeráty, rozhodla jsem vzít nabídku Shannon. Na Kijiji jsem koupila štafle, protože do toho „prostoru“ se nebylo jak jinak dostat, přece jen je to výška asi 3m.

Pořídila jsem si matraci a pár krabic na oblečení.

Původně mi slíbila 500 dolarů za takovouto noru, ale nakonec se skončilo na ceně 600 dolarů.

 

Lindě je 21 let. Má ráda dobrodružství, tak jela na blind do Kanady.

3 příspěvků u “Lindino torontské West Side Story”

 1. Ahoj Lindo, tohle je fakt brutal. Toronto je asi fakt hodne drahy, protoze v Calgary jsme takovy potize nemeli. Ale co, hlavne ze si uzivas a stejne, domu se chodi spat :) Jinak te trochu poopravim, nejvetsi mall v north america je West Edmonton Mall. Good luck v Kanade :)

 2. Jak nekdo muze napsat takovy nesmysl. Cituji:“Západ a východ je oddělen největším obchodním centrem v Severní Americe“.
  O tom EASTSIDE je to podobne, kriminalita v Toronte se vyrovna te ceske, mozna je jeste mensi co se tyka kradezi, atd.
  Slusnej cistej pokoj se da najit za $500/mesic, clovek musi ale nad tim stravit cas.
  Rozhodne se neni ceho bat v nocnim Toronte, rekl bych ze nocni osvetleni je lepsi nez v CR. Strach ma ale velke oci tak pozor na to.

 3. ty wole,… nesmite bejt tak narocny… ja spal sice ve spacaku, s 5 dalsima lidma v kuchyni na zemi…. ale jinak byt byl v cajku, tekla tam i tepla voda, byl tam internet a telefon….,

  sice v krapet horsi ctvrti, obcas nam nekoho zastrelili v nasi ulici, ale tak uz to chodi, kdyz lidi nechteji platit za kokain, a hned vytahnou misto pozdravu bouchacku…..

  ale kriminalita jinak porad mensi nez v CR…

  ja platil 25 usd tydne za ubytovani… 500 je desna palka to uz by to muselo byt vsechno spigl nygl a s balkonem … ja prachy setril….

  jist se daji taky v pohode parky a cocka z konzerv, to nestoji skoro nic, nebo okolo 50 centu za kilogramovou plechovku, kdyz maji slevy…. proste nesmite se cpat drahou zeleninou a ovocem, jist jen toustovej chleba parky a cocku a spat ve spacaku s nozem pod polstarem a hlavne si nezacinat s dealerem kokainu a bude to v pohode….

  rok vam utece jakoby nic…

  pak si budete vseho vic vazit…. treba toho ze nemusite spat s nozem pod polstarem a penezma v tasticce na krku

  jako ale vsechno bylo v cajku, nikdy jsem nemusel v noci nuz nebo pistoli pouzit. To doporucuji, Kdyz si casem vyridite povoleni pro noseni zbrane, hned se taky budete citit vic v bezpeci a nebudete se bat nosit penize po kapsach.

Povězte nám k tomu něco!